Start arrow Prostytucja arrow Ożywiał nadzieję
Ożywiał nadzieję Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
 

Napisany przez Nasz Dziennik, z 21-11-2008 12:49

Opinie : 15

Polecane : 1

Opublikowane w : Katolicyzm - Kościół w Polsce - podsekcja, Kościół Polski - Wiadomości różne

Za posługę pasterską, kapłańską i rektorską śp. ks. bp. Mariana Kazimierza Zimałka dziękował wczoraj w czasie uroczystości pogrzebowych w Sandomierzu ks. bp Edward Materski z Radomia. Mszy św., która zgromadziła kilkudziesięciu księży biskupów, kilkauset kapłanów i wiernych, przewodniczył ks. kard. Franciszek Macharski z krakowa. Doczesne szczątki zmarłego 12 listopada br. pasterza zostały złożone w Krypcie Biskupów Sandomierskich w bazylice katedralnej.

Były sandomiersko-radomski, a następnie radomski biskup pomocniczy odszedł do Pana w 77. roku życia, w 53. roku kapłaństwa, w 21. roku posługi biskupiej. - Wszystkim zasmuconym z powodu śmierci biskupa Mariana składamy wyrazy szczerego współczucia. Wszystkich ogarniamy naszą modlitwą - mówił w czasie Mszy św. pogrzebowej ks. bp Edward Materski. W homilii cofnął się do roku 1931, kiedy to późniejszy biskup przyjął chrzest. - W tym sakramencie przyszły biskup zanurzony w śmierć Chrystusa otrzymał nowe życie, życie zjednoczenia z Chrystusem zmartwychwstałym. To początek jedności z Chrystusem przez wiarę, nadzieję i miłość - zwrócił uwagę. Podkreślił, że odtąd wiara będzie podstawą wszelkiego dobra, jakie dokonał przez całe życie, nadzieja będzie szczególnie ożywianą przez biskupa Mariana, który jako wezwanie swojego posługiwania przyjął słowa "Ożywiać nadzieję". Trwać będzie też miłość, która jest treścią wiecznej chwały. - A wszystko ma swój początek w sakramencie chrztu - stwierdził.
Kaznodzieja wezwał, aby modlitwą dziękczynną objąć 53 lata kapłańskiej posługi eucharystycznej ks. Zimałka. - Prosimy Boga, aby wszyscy, których biskup Marian swoim słowem i przykładem wzywał na Ucztę Eucharystyczną, przyjęli to zaproszenie i w każdą niedzielę i święto otaczali Chrystusowy ołtarz - powiedział.
Uroczystości pogrzebowe śp. ks. bp. Mariana Zimałka rozpoczęły się już dzień wcześniej wyprowadzeniem ciała z kaplicy oczekiwania w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu. W kondukcie trumnę przewieziono do kościoła seminaryjnego św. Michała. Tam modlono się do Miłosierdzia Bożego oraz odprawione zostały Nieszpory żałobne pod przewodnictwem ks. bp. Jana Wieczorka w Gliwic. Mszę św. koncelebrowało następnie ponad 140 kapłanów, w tym 5 biskupów. Przewodniczył jej ks. bp Edward Materski z Radomia, a homilię wygłosił ordynariusz sandomierski ks. bp Andrzej Dzięga. - Przyjmij dziś, Księże Biskupie, nasze proste słowa uznania, podziwu, przeproszenia za chwile nieporozumień, ale nade wszystko dziękujemy Bogu za Ciebie i Tobie za Bożą nadzieję - mówił pasterz Kościoła sandomierskiego.
KJA


Ostatnie uaktualnienie : 21-11-2008 12:49

Zacytuj na swojej witrynie Polecane Drukuj Wyślij znajomemu Powiązane artykuły Zapisz w del.icio.us

Komentarze użytkowników  RSS z komentarzami
 

Średnia ocen użytkownika

Brak ocen

 

Nie komentowano

Dodaj komentarz!



mXcomment 1.0.7 © 2007-2009 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 

Tematy pokrewne

Statystyka

Mini kalendarz

« < Styczeń 2009 > »
N P Ś Ś Ś P N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Time Clock


statystyka