Tek başıma durduğum dünya

Ah-young, herkesten daha güçlü bir canlılığa sahip olan ve dünyada tek başına yaşayan bir kız. Çocuk Departmanında son sınıf öğrencisi olan ve velayeti sona ermiş bir çocuk olarak umutsuzca paraya ihtiyacı olan A-young, bir arkadaşı onu tanıştırınca bebek bakıcısı olur.

Young-chae biraz eksik, ama bir şekilde kendi başına bir çocuk yetiştirmeye çalışıyor. Ancak, bu külfetlidir ve bebek bakıcısı Ayoung’u işe alır. İlk başta, genç olduğu için Ah-young’a içerler, ancak Ah-young’un çocukla kendisinden daha fazla ilgilendiğini görünce Young-chae yavaş yavaş kalbini açar.

Bir gün mutlu yaşarlarken Ai Hyuk’un kazası ilişkilerini bozar. Sonuç olarak, Ah-Young bebek bakıcılığı işini bıraktı ve Çocuk Bölümü mezuniyet sınıfında olan A-Young’a profesör tarafından bir kreşe gitmesi önerildi.

Çalışmaya gittiği kreşten eve gitmek istemeyen Ah-young, kalbini kırar ve çocuk Hyuk’u düşünür. Uygulamaya giden anaokulu öğretmeni ona çok fazla sevgi göstermemesini söyler. Sonrası zorlaşıyor…

Hyuk’u kendi başına yetiştiremeyen Young-chae, oğlu Hyuk-i’yi yasadışı evlat edinme yoluyla gönderir. Oğlumu kaybettiğim için çok üzgünüm ve gece arabanın ışıkları yanmadan araba kullanırken trafik kazası geçirdim.

Bu haberi duyan A-young hastaneye gider ve Hyuk-i’nin iyi olup olmadığını sorar. Cevap veremeyen Yeong-chae’yi görünce derin bir ihanet duygusu hisseder. Young-chae ona hayatı doğası gereği seçmesini ve gitmesine izin vermemeyi, süpürüp lanetlemeyi seçerek hayatına dikkat etmesini söyler.

Yalnız büyümenin acısını herkesten çok bilen Ah-young, yasadışı bir şekilde evlat edinilen Hyuk’u bulmak için geri döner. Gözlerimi kocaman açıp Hyuk’a sarıldığımda ve onu yasadışı evlatlık taşıyıcı anneye götürdüğümü söylediğimde, taşıyıcı anne Ah-young’a “Sanırım onu yalnız büyütebilirim ve çocuk mutsuz” dedi. Cesurca dışarı çıkıyorum.

Hyuk-i’yi getiren Young-chae’ye sarıldığında onu yetiştiremeyeceğini söyleyerek ağlar. Sahneyi izleyen A-young, cesaretini topladı ve Young-chae’den ona 웹하드쿠폰 yardım etmesini ve onları bir araya getirmesini istedi. Film, Young-chae ve Ah-young-hyuk’un kalabalık bir yere girmesiyle sona erer.

İlk başta, biraz üzücü olduğunu düşündüğüm için bakmamaya çalıştım. Ama ben ona çekildim. İyi oyunculuklarıyla tanınan bu üç aktör, Kim Hyang-gi, Ryu Hyun-kyung ve Yeom Hye-ran sayesinde izledim. Ayrıca oyunda Ah Young olsaydım, bu yaşta bu kadar cesaret ve kibirle bu zorlu dünyanın üstesinden gelebilir miydim diye merak ediyorum.

Bir yetim ve bekar bir annenin aile olma sürecini anlatan bir film. Bu filmi izledikten sonra yetimlere ya da bekar annelere karşı bir ön yargım olmaması gerektiğini düşündüm. Ayrıca, Hae-ran Yeom’un oynadığı roldeki Yeom Hae-ran gibi, ben büyük bir yardımcı değilim, ama sadece birbirine yardım edebilen ve hatta biraz yardım edebilen bir yetişkin olmak istiyorum.

Genç ve yetim oldukları için bekar anneler oldukları için dünyanın ön yargılarıyla zor ve meşakkatli bir hayat yaşayanlara bir nebze güç olur umarım. Bu benim yaptığım bir film değil ama umarım bu tür bir sıcaklık onlara ilham verir ve yardımcı olur.

Umarım aile bireyleri mutlaka anne, baba, kardeş değil, aynı zamanda komşularımız gibi anneanne, teyze, teyze, amca vb. çeşitli ailelerdir.

Uzun bir aradan sonra içimi ısıtan bir film. Çocuk. Önyargısız bir dünyada, gerçek dünyada bile, umarım bu iki insan bir aile olarak gerçekten iyi yaşayabilir.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다